641951-2023 - ÄndringSverige-Jämtland: Tandimplantat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster 2023
Referensnummer: HSN/518/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33132000 Tandimplantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Tandtekniska tjänster för Folktandvården i region Jämtland Härjedalen. Områden som upphandlas är: Fast tandstödd protetik, Avtagbar protetik, Implantatprotetik, Bettskenor, Antiapnéskena samt Ortodontisk apparatur.