Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsträning
Referensnummer: 351/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312510 Yrkesrehabilitering
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni vara med och bidra till att fler långtidsarbetslösa integreras på arbetsmarknaden? Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en reserverad ramavtalsupphandling för Arbetsträning. Målgruppen är vuxna personer som har svårt att komma ut i arbete. Låter detta som ett lockande uppdrag för er? Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen