Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laserskanning och flygfotografering
Referensnummer: SVK 2021/5256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71354200 Flygkartstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Affärsverket Svenska kraftnät, härefter kallat ”Svenska kraftnät”, inbjuder Er att lämna anbud i denna upphandling av laserskanning och fotografering av ledningsgator runt om i hela Sverige för genomförande 2022 och 2023 med option för 2024, 2025 och 2026.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 36 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71354200 Flygkartstjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 79961200 Flygfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Laserskanning och flygfotografering av ledningsgator