See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elhandel
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hantering av Region Västerbottens elförbrukning. Uppdraget omfattar både fysiskt och finansiellt elinköp.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103853:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet, 71314200 Energiförvaltning