Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Paviljongavtal Skälbyskolan, Aspnässkolan, Skälbyskolan stora
Referensnummer: Kst 2021/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun avser att lösa in tre st befintliga leasingavtal gällande paviljonjer placerade i Järfälla. I paviljongerna drivs skolverksamhet sedan många år tillbaka.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 70322000 Uthyrning eller försäljning av herrelös egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Järfälla kommun avser att lösa in tre st befintliga leasingavtal gällande paviljonjer placerade i Järfälla. I paviljongerna drivs skolverksamhet sedan många år tillbaka