Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB Nyckelservice 2021
Referensnummer: 2020MKB-3422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser framtagning av specialkodade nycklar, taggar, cylindrar, nyckelbrickor och systemhantering samt leverans av nyckelämne. Tjänsten omfattar även jour och akuta beställningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521000 Diverse hänglås och lås, 44522000 Haspar, låsdelar och nycklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen