642456-2023 - ResultatSverige-Solna: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
Se annons i Selihca
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Framgår av Förfrågingsunderlaget.