See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal krossmaterial
Beskrivning: Avtalet omfattar köp och transport av LEVAs behov av grus och krossmaterial i enlighet med förutsättningarna i förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111579:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 14212430 Stenflis