Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansutbildning grundläggande och gymnasial vuxenutbildning
Referensnummer: U-188-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av distansutbildning inom grundläggande och gymnasial vuxenutbildning för Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80100000 Grundskoleundervisning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av distansutbildning inom grundläggande och gymnasial vuxenutbildning samt SFI kurs C och D för Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun.