642627-2023 - ResultatSverige-Luleå: Tekniskt datastöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fast och trådlös nätverksinfrastruktur 2023
Referensnummer: KLF 2023/857
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72611000 Tekniskt datastöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Luleå kommuns behov av hård- och mjukvara, licenser, service, support, installation, konfiguration och konsulttjänster för avseende trådlösa nätverksinfrastruktur.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning, 50312310 Underhåll av datanätutrustning, 51610000 Installation av datorer och databehandlingsutrustning, 51612000 Installation av databehandlingsutrustning, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 72300000 Datatjänster, 72315200 Tjänster för hantering av datanät, 72610000 Datastöd, 72611000 Tekniskt datastöd, 72700000 Datanätstjänster, 72710000 Tjänster för lokalt datanät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2