642632-2022 - ÄndringSverige-Ekerö: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare
Referensnummer: KSUH22/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla ramavtal för operationell leasing (en ren hyreslösning utan något restvärde) av multifunktionsskrivare. Ramavtalet avser också utbildning samt service och support.
Avrop från Ekerö kommuns verksamheter kommer att ske successivt under avtalstiden då tidigare leasingavtal har varierande sluttid.