642650-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Färdigställande byggnadsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Södertälje Sjukhus – Påbyggnad vårdavdelningar hus 20 (STS PBH20)
Referensnummer: LOC 2023-1061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser upphandling av entreprenad för byggnad 20 på Södertälje sjukhus. Påbyggnad av hus 20 i fyra plan samt teknikutrymme.