See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väderkamerastationer med barometer och ceilometer
Beskrivning: Upp till sex (6) helautomatiska väderkamerastationer med mobil uppkoppling mot HemsWX-systemet. Varje väderkamerastation ska kunna observera i tre (3) riktningar samt vara utrustad med en barometer och en temperaturgivare. Väderkamerastationen ska kunna utrustas med en (1) celiometer. Avtalet omfattar installation, kalibrering, funktionskontroll, och nödvändig utbildning.
Intern identifierare: 24-02425
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 38127000 Väderstationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000