2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny kondensatrening RGK P8, Kvarnsveden, Borlänge
Beskrivning: Rening av kondensat från rökgaskondenseringen. Leveransen ska innehålla material, montage och driftsättning med ett funktionsansvar. Kondensatmängden är ca 3-20l/s och har en temperatur av ca 37C, gränsvärden i princip enligt gällande BAT-villkor.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118958:Lot:1