642823-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koronar angio och PCI-produkter (Sydöstra-K)
Referensnummer: 2022-028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
upphandling av koronar angio och PCI-produkter till patienter inom Sydöstra sjukvårdsregionen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141200 Katetrar, 33141210 Ballongkatetrar, 33184500 Koronara endoproteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen