642912-2020 - ResultatSverige-Knivsta: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för Hem för vård eller boende - vuxna missbruk
Referensnummer: SN-2020/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för framtida köp av platser på HVB för vuxna missbrukare, från 18 år och uppåt, för Knivsta, Heby och Tierps kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33693300 Beroendebehandlingar, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen