643090-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsstädning – Upphandling av lokalvårds tjänster till UHRs Solna kontoret
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av lokalvårds tjänster till UHRs Solna kontoret
Beskrivning: UHR har sitt huvudkontor på Solna Strandväg 132 B 11 i Solna Strand. Lokalerna är utformade utifrån aktivitetsbaserad arbetsmiljö. Ramavtalsperioden är 24 månader räknat från avtalets tecknande. UHR kan därefter förlänga avtalet i upp till 24 månader. Ramavtalet förlängs med oförändrade villkor med undantag för eventuell prisjustering.
Intern identifierare: 01526-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000