643181-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – NDS T-333 Transport av schaktmassor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNDS T-333 Transport av schaktmassor
BeskrivningTransport av förorenade schaktmassor från Frihamnen till deponi/återanvändningsområde. Transport ska även ske av övriga schaktmassor som staden kan beordra eller av annan upphandlad entreprenör inom NDS.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 64121000 Budtjänster med olika transportmedel, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningNDS ska transportera material vilket avser förorenade schaktmassor från Frihamnen till deponi/återanvändningsområde. Transport ska även ske av övriga schaktmassor som staden kan beordra eller av annan upphandlad entreprenör inom NDS.
Intern identifierareNDS T-333 Transport av schaktmassor