See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lågtemperaturfrysar Labfrysar Labkylar och Service
Beskrivning: Upphandling av ramavtal omfattande: 1. Labkylar, Läkemedelskylar, Labfrysar -20 C samt servicetjänster; 2. Lågtemperaturfrysar -40 till -80 C samt servicetjänster; 3. Service på kylar och frysar. Anbud kan lämnas på ett, två eller alla tre områdena. Utvärdering sker per område.
Intern identifierare: RS 2024-01851
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 39711100 Kylskåp och frysar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Lågtemperaturfrysar -40 C till - 80 C samt servicetjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsinbjudan och avtal
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Labkylar, Läkemedelskylar, Labfrysar -20 C
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Servicetjänster