643273-2021 - ÄndringSverige-Växjö: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny skola, Hagavik
Referensnummer: P2075
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av högstadieskola, åk 7-9, produktionskök, sporthall och reservkraftsbyggnad.