643279-2022 - ÄndringSverige-Angered: Byggnation av laboratoriebyggnad
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lackarebäck Laboratoriets lokaler
Referensnummer: 22/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214610 Byggnation av laboratoriebyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Kretslopp och vatten inbjuder till anbudsansökan avseende upphandling av totalentreprenad i samverkan för ombyggnation av lokalerna för Kretslopp och vattens ackrediterade dricksvattenlaboratorium.
Entreprenaden ska bedrivas som en totalentreprenad i samverkan.