643310-2020 - ResultatSverige-Gävle: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mälarenergi AB
Referensnummer: 2020/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Egendoms-, Ansvars- och Motorfordonsförsäkringar för Mälarenergikoncernen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Egendoms- och avbrottsförsäkring
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66515200 Sakförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ansvarsförsäkring mm
Del nr: 2
66516000 Ansvarsförsäkringar
Motorfordonsförsäkring
Del nr: 3
66514110 Motorfordonsförsäkringar