2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling G6442
Beskrivning: Arbetet består till huvudsak av: Att som generalentreprenör uppföra ett antal byggnader omfattande ca 14000m2 med högt tekniskt innehåll. Byggnaderna uppförs med ett visst fortifikatoriskt skydd. Arbetet kommer att utföras vid skilda arbetsställen och inom ett begränsat område. Arbetet kommer att utföras i Västernorrlands län.
Intern identifierare: 4362/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 75220000 Försvarstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Inbjudan