64338-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Antiinfektiva medel för systemiskt bruk, vacciner, cytostatika/cytotoxiska medel, samt immunmodulerande medel – Rekvisitionsläkemedel ATC-kod L och M 2026 (Sydöstra-Ö)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekvisitionsläkemedel ATC-kod L och M 2026 (Sydöstra-Ö)
BeskrivningSydöstra sjukvårdsregionen (Region Östergötland, Region Jönköping län och Region Kalmar län) bjuder in till upphandling avseende rekvisitionsläkemedel inom ATC-kod L och M.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33650000 Antiinfektiva medel för systemiskt bruk, vacciner, cytostatika/cytotoxiska medel, samt immunmodulerande medel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelL01CX01
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33652000 Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel, 33630000 Hudläkemedel och läkemedel som verkar på rörelseapparaten, 33632000 Läkemedel som verkar på rörelseapparaten
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelL01XX02
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelM03AC09
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelM05BX04a
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelM05BX04b
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:5