2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyddat boende, våld i nära relation, exploatering m.fl. 2026 Skåne, Kronoberg, Halland
Beskrivning: Skånes Kommuner bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Skyddat boende. Målgrupperna som omfattas i denna upphandling är: a) Utsatta för våld i nära relation b) Utsatta för hedersrelaterat våld och förtryck c) Personer som befinner sig i prostitution och/eller är offer för människohandel för sexuella ändamål Skånes kommuner genomför upphandlingen på uppdrag av 46 kommuner i Skåne, Halland och Kronoberg. Vi ser fram emot ert anbud med intresse!
Intern identifierare: 25/10
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85320000 Socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000