2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skeppsmyreparken upprustning
Beskrivning: Översiktlig information om objektet Upprustning av parkanläggning innefattande bl a: - upprustning av lekplats - upprustning och kompletteringar av ytskikt - dagvattenåtgärder - trädplanteringar B har valt att inte tilldela kontraktet i separata delar eftersom entreprenaden utgör en teknisk helhet
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102086:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45236250 Markanläggning för parker, 43325000 Park- och lekplatsutrustning, 45112711 Utformning av parker, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212120 Byggnation av temapark, 45212130 Byggnation av nöjespark