Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor
Referensnummer: UH 2022/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet avser att upphandla ett nytt ramavtal som omfattar leverans av snittblommor i buketter, arrangemang av olika slag, gröna växter, blommande växter samt begravningsbinderier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen