Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck med tillhörande tjänster för diverse fordon
Referensnummer: 2019-00009IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser däck med tillhörande tjänster till diverse fordon såsom, personbilar, lätta lastbilar, tunga lastbilar, traktorer samt diverse entreprenadfordon mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34351000 Däck till lätta fordon, 34352000 Extra kraftiga däck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 50116510 Regummering av däck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen