643733-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Fysisk planering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysisk planering/byggnadsplanering
Referensnummer: 3767/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70332100 Fysisk planering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal fysisk planering/byggnadsplanering. Stöd till FORTV i upprättande av t.ex skisser, illustrationer, masterplan, trafikanalys, dimensionsanalys mm. hänförligt till t. ex. planarbete, förstudier, genomförbarhetsstudier eller olika slag av relaterade analyser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen