Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck, däckservice och däckhotell
Referensnummer: IKS2021/040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommun inbjuder er till anbudsgivning gällande däck till personbilar, transportbilar, lättare lastbilar och tunga fordon med tillhörande tjänster, däckförvaring och service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 34352100 Lastbilsdäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen