643834-2025 - Resultat
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Bärbara datorer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBärbara datorer
BeskrivningUpphandling av bärbara datorer inklusive tillbehör och tjänster
Intern identifierare23.3.3262-2024
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 32250000 Mobiltelefoner, 64212000 Mobiltelefontjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningUpphandling av statligt ramavtal för bärbara datorer.
Intern identifierare1461794-4
Huvudklassificering (cpv): 30213100 Bärbara datorer
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPriser
BeskrivningSe Upphandlingsdokumentet
Intern identifierare1489531-5
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUtvärderingskriterier
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierare1551599-6