643928-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kollektivtrafik med tåg – Tågresor 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTågresor 2026
BeskrivningDenna upphandling omfattar tågresor till rabatterade priser samt administrativ hantering och bokning av tågbiljetter. För mer information se upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare23.3-3837-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60210000 Kollektivtrafik med tåg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000