643945-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – VA-utbyggnad Oxön
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA-utbyggnad Oxön
BeskrivningUpphandlingen avser VA-utbyggnad på Oxön i Värmdö kommun. Projektet omfattar bl.a schakt och förläggning av nya kommunal vattenledning cirka 2,4 km samt ny spillvattenledning cirka 2,4 km. Dessutom ingår i projektet schaktfriametoder där vatten och spillvattenledning kommer borras istället för att nedschaktas.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92229:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar