643985-2023 - ÄndringSverige-Karlstad: Transporter (utom avfallstransport)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lager och distribution av inkontinenshjälpmedel
Referensnummer: RS/222873
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Lagerhållning, plockning/packning, kundservice/support och distribution av inkontinenshjälpmedel avtalade med annan leverantör till ordinärt- (enskilt) och särskilt (grupp) boende inom Värmlands län. Upphandlingen är en samupphandling avseende Region Värmlands och länets 16 kommuner.