2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv. Persikan 6: DE 15 Luftbehandlingsinstallationer
Beskrivning: Stockholmshem uppför inom kvarteret Persikan 6 (tidigare 5) på Södermalm i Stockholm flerbostadshus med 151 lägenheter och förskola, livsmedelsaffär, mindre lokaler samt garage. Total BTA är ca 24 000 m2 fördelat på ca 11 200 m2 BOA respektive ca 5400 m2 LOA. Denna entreprenad omfattar luftbehandlingsinstallationer.
Intern identifierare: 2023-738
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331211 Installation av ventilation utomhus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kv. Persikan 6: DE 15 Luftbehandlingsinstallationer