644-2023 - ResultatSverige-Bräcke: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunnigt biträde till förtroendevalda revisorer
Referensnummer: Ref 2022/132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att i enlighet med gällande lagstiftning och Bräcke kommuns revisionsreglemente
vara sakkunnigt biträde och stödja de förtroendevalda revisorerna i deras granskning av kommunens
nämnder och styrelser samt tillhörande verksamheter, samt stödja förtroendevalda
lekmannarevisorer i deras granskning av det kommunala bolaget MidSweden 365 AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
lekmannarevisorer i deras granskning av det kommunala bolaget MidSweden 365 AB. Antal timmar per år beräknas till cirka 550 timmar, inkluderande uppgifter inom både fastprisdelen och den rörliga delen.