2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ryaskolan F-6, ombyggnad hus A och övre skolgården
Beskrivning: Denna entreprenad avser utförandeentreprenad för ombyggnad/renovering av hus A samt ombyggnad av den övre skolgården. Beställaren avropar solcellsentreprenad som ska samordnas som en sidoentreprenad. Stadsfastighetsförvaltningen har i denna upphandling ställt krav på att anbudsgivaren ska ha ett certifierat eller diplomerat kvalitets- och miljöledningssystem.
Intern identifierare: SFF-2024-01221
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000