644107-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Ramavtal för Kartläggning och volymberäkning inom Helsingborgs stad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för Kartläggning och volymberäkning inom Helsingborgs stad
BeskrivningUpphandlingen omfattar Ramavtal för kartläggning och volymberäkning innefattande datainsamling och databearbetning av högupplösta bilder, ortofoton och 3D-data med hjälp av drönare och andra hjälpmedel i Helsingborgs stad
Intern identifierare117/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för Kartläggning och volymberäkning inom Helsingborgs stad
Ytterligare om kontraktets artVaror