644195-2021 - ResultatSverige-Örebro: Last- eller hanteringsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fabriksny materialhanterare 27-30 ton
Referensnummer: Tn 6147/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42418900 Last- eller hanteringsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av en (1) fabriksny materialhanterare enligt kravspecifikation. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 43261100 Lastmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen