Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fällningskemikalier
Referensnummer: TN 2019/108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24958300 Slamkemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av fällningskemikalierna järnklorid och polyaluminiumklorid till Kristianstads kommuns avloppsreningsverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24958300 Slamkemikalier, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leverans av fällningskemikalierna järnklorid och aluminiumklorid till Kristianstads kommuns avloppsreningsverk.