Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Disk- och spoldesinfektorer
Referensnummer: KSN-2023-01183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Succesiva avrop av desinfektorer för köparens verksamhet inklusive installation, handhavande- och repetitionsutbildning, teknisk genomgång, idrifttagning och validering samt förebyggande underhåll och validering under garantitiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen