Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PIKAB Revisionstjänster
Referensnummer: 2022.17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser den lagstadgade (yrkesrevisionen) för angivna bolag och underliggande koncerner inkl. moderbolagskoncernen. Upphandlingen omfattar även koncernredovisningar.
I uppdraget ingår även samverkan med lekmannarevisionen samt vissa tillkommande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 7
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser den lagstadgade (yrkesrevisionen) samt koncernredovisningar.
I uppdraget ingår även samverkan med lekmannarevisionen.
Därutöver kan vissa tillkommande tjänster avropas.
Del nr: 2
Upphandlingen avser den lagstadgade (yrkesrevisionen).
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
Del nr: 7