644437-2021 - ResultatSverige-Norrtälje: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: BSN 2021-266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av Livsmedel Huvudgrossist, för  successivt uttag under avtalstiden inklusive eventuella förlängningar
Takvolym för detta ramavtal är 220 miljoner.
Beställaren (kommunen, ej Tiohundra) har implementerat E-tjänst för lokala livsmedelsleverantörer, dessa är direktupphandlade och volymen uppgår till max 5% av den totala volymen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Livsmedelsupphandling, takvolym för detta ramavtal är 220 miljoner.