644489-2023 - ResultatSverige-Grums: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partnering byggnation Särskilt boende Järpegatan Grums
Referensnummer: 2022-022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Partnering byggnation  särskilt boende Järpegatan Grums. I byggnationen ingår ombyggnation av hyreshus till Särskilt boende, ombyggnation plan 1 i angränsande befintligt särskilt boende samt nybyggnation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ombyggnation av särskilt boende Järpegatan Grums. I byggnationen ingår ombyggnation av hyreshus till särskilt boende, ombyggnation plan 1 i angränsande befintligt särskilt boende  samt nybyggnation