See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal av Mark-och förläggningsentreprenad
Beskrivning: Ramavtal av Mark- och förläggningsentreprenad omfattar både för VA och Elnät. Entreprenören åtar sig att för Beställarens räkning utföra arbete som exempelvis: Kabelgravsarbeten schakt/återfyllning, kabel-, slang- och rörförläggning, kabelmontage, kabelskåpsarbeten eller utgörs av markarbeten i huvudsak i form av ledningsschakter samt ledningsförläggning av försörjningssystem (VA) samt återställningsarbeten. För mer information se AF-delen.
Föregående meddelande: 723991-2022
Intern identifierare: UH 23-04
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Entreprenören åtar sig att för Beställarens räkning utföra arbete som exempelvis: Kabelgravsarbeten schakt/återfyllning, kabel-, slang- och rörförläggning, kabelmontage, kabelskåpsarbeten eller utgörs av markarbeten i huvudsak i form av ledningsschakter samt ledningsförläggning av försörjningssystem (VA) samt återställningsarbeten.
Intern identifierare: UH 23-04-0
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mark- och förläggningsentreprenad
Intern identifierare: UH 23-04-1