644555-2022 - ÄndringSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brages Förskola
Referensnummer: 5827
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av förskola i tre plan med plats för ca 160 barn.
Entreprenadform: TE