644603-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Skyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar enligt Region Kalmars Skyltprogram
Referensnummer: 2021-221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av skyltar m.m. till Region Kalmar län enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928470 Skyltning, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen