644607-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Regiongemensamt beställningssystem för läkemedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRegiongemensamt beställningssystem för läkemedel
BeskrivningUpphandlingen omfattar att tillhandahålla en tjänst avseende ett regiongemensamt beställningssystem för beställningar av läkemedel och läkemedelsnära handelsvaror samt andra varor och tjänster. Den precisa omfattningen av Tjänsten beskrivs närmare i övriga Upphandlingsdokument. Upphandlande myndighet är: Hälso- och sjukvårdsnämnden vid Region Stockholm, organisationsnummer 232100–0016
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117404:Lot:1