644679-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för projektledande konsulter, geografi Syd
Referensnummer: 22/139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta Dynamiska inköpssystem avser upphandlingar av enskilda kontrakt inom området projektledande konsulter på orterna Lund, Malmö samt Alnarp och kompletterar Akademiska Hus ramavtalsupphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen