See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalarkitekt med tekniska konsulter för fastighetsförvaltning samt ny- och ombyggnation
Beskrivning: Upphandling av arkitekt och tekniska konsulter för fastighetsförvaltning samt ny- och ombyggnation.
Intern identifierare: KS 2024/21
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arkitekt - tekniska konsulter
Beskrivning: AUA.21 Ramavtal för succesiva avrop och leveranser av generalarkitekt och tekniska konsulttjänster för förvaltningen av beställarnas fastigheter.
Intern identifierare: KS 2024/21-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell Del
Beskrivning: AUA.2 Orientering om objektet Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal för succesiva avrop och leveranser av Generalarkitekt och tekniska konsulttjänster för förvaltningen av beställarnas fastigheter.
Intern identifierare: KS 2024/21-1